Problemy z oddawaniem stolca a bolesność brzucha

Witam, jestem w 6 tyg. ciąży. Od miesiąca czasami mam kolkowe bóle brzucha z prawej strony poniżej pępka. Badania krwi w porządku, lekarz stwierdził bezobjawowe zakażenie dróg moczowych i biorę antybiotyk przez 3 dni "Nitrofurantoin". Dodam, że co noc się budzę(nigdy wcześniej nie miałam problemów), mam problem ze stolcem - wydalany w kawałkach. Zdrowo się odżywiam. Mój lekarz nie wie jaka może być przyczyna. Proszę o radę jaka może być przyczyna bólu? Jakie badania zrobić? Dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w ciąży zmienia się fizjologia przewodu pokarmowego i perystaltykę zwalnia co może być przyczyną zmian wypróżnień. Zalecałbym stosowanie błonnika i ewentualnie preparatów rozmiękczających stolec oraz spożywanie dużej ilości płynów. Pozdrawiam