Problemy z pamięcią u 40-latki

Mam 40 lat i o jakiegoś czasu zauważyłam problemy z pamięcią. Na przykład wracam od lekarza z miasta do domu, wszystko wypakuje, pochowam. Już w tym samym dniu rzeczy szukam, nie mogę sobie przypomnieć gdzie coś dałam, mam uczucie jakby film mi się urwał. Druga sprawa, nagle wypada mi coś z głowy, tak jak nazwa lub imie, myśl dię nagle urywa. A uczenie się wchodzi mi o wiele ciężej do głowy niż jak miałam 20 lat. Co to może być? Niepokoje się bardzo.

Spowolnienie tempa uczenia można jeszcze uznać za normę. Jednak inne objawy warto skonsultować z lekarzem. Jeśli wykluczy neurologiczne zaburzenia, warto spotkać się z psychologiem.

Witam,

Wolniejsze tempo uczenia nie jest na ogół niczym niepokojącym - wraz z upływem czasu, zwłaszcza jeśli nie trenujemy pamięci, coraz trudniej nam zapamiętywać. Przejściowe kłopoty z pamięcią również nie muszą być niczym niepokojącym, zwłaszcza jeśli przeżywa Pani trudny, stresujący okres w życiu. Jednak jeśli problem się utrzymuje, warto skonsultować go z lekarzem psychiatrą lub neurologiem.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska