Problemy z regularną miesiączką po laparoskopii

W 2004 r, przeszłam laparotomie podczas której usunięto mi torbiel wraz z jajnikiem. Po 6 latach na drugim jajniku pojawiła się druga torbiel. Przeszłam laparoskopie wyłuszczenia torbieli, jajnik został uratowany. Laparoskopia była w 15 dniu cyklu, ok.5 dni po zabiegu pojawiło się plamienie trwające ok tygodnia, następnie śluz "podobny do płodnego". Po 2 tygodniach od zabiegu współżyłam z partnerem. Miesiączka nie pojawiła się do tej pory. Moje pytanie to czy plamienie po zabiegu można uznać za miesiączkę? Czy po zabiegu powinnam mieć okres w terminie? Dodam iż przed zabiegiem miałam bardzo regularne krwawienia, cały czas mimo torbieli, która urosła do wymiarów 13cmx8cm. Czy możliwe, że jestem w ciąży i po tak krótkim okresie mogę zrobić test, czy to powikłania? Mam 26 lat, i jeszcze nie rodziłam. Bardzo proszę o odpowiedź, wizytę u lekarza mam dopiero za 10 dni więc będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Każdy zabieg dla organizmu jest pewnego rodzaju wstrząsem, więc chwilowe rozregulowanie cyklu nie dziwi. Bardzo możliwe, że krwawienie, które wystąpiło było przesuniętą miesiączką. Natomiast również nie można wykluczyć obecności ciąży, zwłaszcza że możliwe jest, iż były wtedy dni płodne. Dlatego rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie testu ciążowego - 7 do 10 dni od ewentualnej koncepcji (w zależności od testu).

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat testu ciążowego.

Serdecznie pozdrawiam!