Problemy z zasypianiem pomimo zmęczenia w ciąży

Mam kłopoty ze snem. Od rana do nocy czuję się bardzo zmęczona, mam ochotę spać, nie mogę zasnąć. Kładę się ok. 22, zasypiam ok 24-01 w nocy. Potem średnio 3 razy w nocy się budzę, żeby iść do toalety, napić się wody, po czym ciężko znów zapaść mi w sen co trwa ok. pół godziny. Rano budzę się około 5.30 - 6.30. Mam niskie ciśnienie, niski cukier, jestem w ciąży. Nie mogę funkcjonować. Co robić?

Na co innego na pewno zwróci lekarz prowadzący Panią, a na co innego psychoterapeuta.

Po tym co Pani napisała trudno jednoznacznie coś Pani odpowiedzieć. Pojawiają się pytania - która to ciąża, w jakim jest Pani miesiącu, jakie ma Pani zmartwienia (tzn. jakie myśli napływają w momencie, kiedy nie może Pani usnąć), jak wygląda Pani relacja z partnerem, jak wygląda Pani tryb dnia.

To ważne pytania, może poszukanie na nie odpowiedzi do czegoś Panią poprowadzi.

Pozdrawiam
Michał Świeboda

Witam,
Mam wrażenie, że wytworzył się u Pani mechanizm błędnego koła. Nie śpi Pani więc się Pani stresuje, a stres z kolei powoduje utrudnione zasypianie. Proponuje zadbać o dobre warunki wyciszenia się przed snem, tak aby czas pójścia spać nie kojarzył się Pani z walka, a z czymś przyjemnym. Może Pani spróbować stosować treningi relaksacyjne. Jeżeli trudności nie ustąpią proponuje kontakt z terapeuta, który pomoże wyciszyć nagromadzone emocje.
Pozdrawiam