Szybkie zasypianie i codzienne budzenie się o godz. 2-3 w nocy

Witam. Mam 29 lat, stabilną sytuację życiową, w zasadzie żadnych stresów, stąd też zaskoczyły mnie problemy ze snem. Ostatnio mam problem polegający na tym, że zasypiam szybko, ale budzę się w nocy (zwykle ok. 2:00-3:00) i nie mogę usnąć przez godzinę lub dłużej. Przyznam, że ta sytuacja sama w sobie mnie stresuje co postrzegam jako główną przyczyną problemu ze snem. Jak sobie radzić, bowiem mam ten problem, że leki nasenne nowej generacji na mnie nie działają, a mocnych leków brac nie chcę.

Należy ostatni posiłek zjeść 3 godziny przed spaniem, w ciągu dnia nie robić sobie drzemki, ewentualnie wieczorem pobrać leki na bazie kozła lekarskiego ( bez recepty) w razie braku poprawy leki na uspokojenie od lek.neurologa. Pozdrawiam