Problemy ze snem u 29-latki

Od 7 tygodni mam problemy ze snem. Przez pierwsze 2 tyg. wyglądało to tak, że zasypiałam o zwyczajowej porze (północ) bez problemów, ale budziłam się o 3 w nocy i nie potrafiłam już zasnąć. Potem nastąpiły 2 całkowicie nieprzespane noce i schemat się zmienił - teraz nie potrafię zasnąć, czasem dopiero o 6 nad ranem udaje mi się przespać, max 3 godziny. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że rzadko czuję się podczas dnia śpiąca. Ciało mam zmęczone,ale mózg nie. A wcześniej zawsze spałam 9h.

Pytanie czy w Pani życiu wydarzyło się coś trudnego? Jakieś zmiany? Stres? Czy ma Pani jakieś inne objawy? (np nadmierne poczucie sprawstwa? drażliwość? euforię? lęki? itp) Warto skonsultować się z lekarzem psychiatra, który zależnie od potrzeb skieruje do neurologa, zapisze farmakoterapię lub skieruje na psychoterapię.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam mocno do zadbania o sen, organizm, mózg w godz. 22.00-06.00.
W czasie 22.00-24.00 jest najbardziej regenerujący sen.

Zastanowiło mnie to, że nie czuje Pani zmęczenia umysłowego i myślę, że z jakiegoś powodu tak się dzieje, jest to powód do zastanowienia się nad tym...

Z przesłaniem tylko pełnego snu,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl