Problemy ze snem u 6,5-miesięcznego dziecka

Hania jest pogodnym i grzecznym 6,5 miesięcznym dzieckiem. Dietę zaczęliśmy rozszerzać już jakiś czas temu. Śpi w swoim łóżeczku, ale zasypia przy piersi. Pierwsze zęby pojawimy się, kiedy miała 3,5 miesiąca. Teraz pojawiły się górne jedynki. Jakoś niewiele ponad miesiąc temu zaczęły się nasze problemy ze snem. Najpierw prześpi 3-4 godziny, a potem pobudka co godzinę i to jak w zegarku. Kiedy zaczęły się nasze nocne "przygody" byliśmy na szczepieniu i spytałam o to pediatry. W odpowiedzi usłyszałam, że to może być skok rozwojowy albo zęby. Nie wiem ile powinien skok trwać, ale nie ponad miesiąc, a górne jedynki, jak wyżej pisałam, wyrżnęły się już jakiś czas temu. Zastanawiam się, czy winą może być suche powietrze albo czy nie jest jej za ciepło, bo przeważnie ma mokre plecki. Proszę o choćby naprowadzenie na rozwiązanie problemu, bo przecież Mała musi się wysypią, by poznać Świat, a budzi się zwyczajnie zmęczona.

Dzień dobry, dziecko w tym wieku ma prawo nie przesypiać całej nocy, powodów może być kilka- ząbkowanie, reakcja na nowe produkty w diecie, kolki, niewygodna odzież z domieszką sztucznych materiałów. Proszę obserwować dziecko w kierunku niepokojących objawów- utrata masy ciała, niemożność uspokojenia, krzyk.