Prośba o analizę badania gastroskopii u 58-latki

Proszę o zdiagnozowanie badania Gastroskopi. Przełyk bz .Linia Z 1 cm powyżej górnej granicy fałdów żołądkowych.wpust na wprost i w inwersji nieliczny.Żołądek podatny na rozdymanie.Jeziorko śluzowe obfite podbarwione żółcią.W trzonie i antrum śluzówka plamiście zaczerwieniona z grudkami zapalnymi.Od strony ściany przedniej do odzwiernika promienisty pogrubiony fałd(efekt przewlekłego zapalenia).Odżwiernik stale otwart.Opuszka i część pozaopuszkowa bez zmian.Test ureazowy dodatni.

Aleksander Ropielewski

Wynik świadczy o przewleķłym zapaleniu spowodowanym infekcją H.pylori. Wskazane rozpoczęcie terapii eradykacyjnej.