Prośba o interpretację wyników krwi (NEU, MONO, EOS)

Mam prośbę o interpretację wyników krwi, bo dziś odebrałam i martwię się nimi bardzo. NEU mam 2.04, 42,7% przy normie 2,00-6,90, 45-65%; MONO .628, 13,2% przy normie .100-.800 i 1.00-12.0 %; EOS .086, 1.81% przy normie .120-320, 0.00-4.00%. Te 3 wyniki mi się nie zgadzają, reszta jest prawidłowa. Bardzo obawiam się, że to może być coś poważnego. Do lekarza zgłosiłam się z powodu powstania kilku siniaków na nogach, które powstały bez przyczyny. Dodam, że poziom hemoglobiny mam prawidłowy 12,5. Czy to może być białaczka? Mam 23 lata, obecnie ani w ostatnim czasie nie chorowałam. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W wykonanym przez Panią rozmazie automatycznym występują śladowe odchylenia odsetka poszczególnych białych krwinek.

Badanie to nie jest jednak bardzo miarodajne, ważniejszym wskaźnikiem informującym nas o produkcji białych krwinek jest ich stężenie wyrażone w liczbach bezwzględnych, a to jest u Pani prawidłowe. Wyniki powyższych  badań  nie dają podstawy do podejrzeń białaczki. Należy jednak pamiętać, że prawidłowa interpretacja badań jest możliwa jedynie na podstawie wywiadu i badania lekarskiego.