Proszę o interpretację badania EEG

Witam prosze o interpretacje badania eeg. W zapisie jest dosc liczna nieregularna czynnosc 9-13 hz do 30-50 uv przetykana czynnoscia beta. RZ obecna. W okolicy ruchowo skroniowej obistronnie z nietrwala przewaga po str lewej pojawiaja sie grupy lub krotkie serie fal 4.5.6.7 hz do 60-100uvW okolic czolowo ruchowej rejestruje sie rowniez niemozliwy do wyeliminowania z ruchow galek ocznych. Fotostymulacja i szczegolnie hv nasilaja opisane zmiany. Zapis nieprawiflowy ze zmianami zlokalizowanymi w okolicy ruchowo skroniowej obustronnie z nietrwala przewaga po str lewej w postaci opisanych fal theta. Czynnosc podstawowa nieregularna. Mam silne zawroty glowy i zaburzenia rownowagi. Rezonans wykazal tylko torbiel szyszynki. Czy to moga byc objawy padaczki?

Rozpoznanie padaczki, bądź jej wykluczenie wymaga koniecznie w pierwszej kolejności specjalistycznego badania neurologicznego w oparciu o szczegółowy wywiad lekarski i osobiście przez specjalistę neurologa wykonane badanie manualne ( przedmiotowe ). Dodatkowe informacje w zakresie diagnostycznym daje zwłaszcza badanie 24-godzinne Holter EEG lub badanie video-EEG. Przy niedostępności tego typu badania można w diagnostyce padaczki skorzystać z badania EEG po deprywacji snu. Najmniej przydatne w dodatkowych badaniach w kierunku rozpoznawania padaczki jest jednorazowe badanie EEG zwykłe. Każde z w/w badań ma szczególne uwarunkowania techniczne, a obserwacja pacjenta podczas prowadzonego badania i zastosowany protokół jedynie osobiście wykonującemu badanie EEG neurologowi dają możliwość dokonania wiarygodnego podsumowania przebiegu analizy EEG jego opisem i interpretacją. Niemniej można stwierdzić, że przy obecności silnych zawrotów głowy, zaburzeń równowagi oraz dodatkowo - obecności torbieli szyszynki można się liczyć z uzyskaniem nie w pełni prawidłowego zapisu EEG. Obecność fal theta, a zwłaszcza ich ogniskowość nie należy do normy, jednak zapis ten nie potwierdza padaczki, a skłania do kontynuacji obserwacji pod nadzorem neurologa z rozważeniem poddania się bardziej referencyjnym procedurom EEG, zwłaszcza ze skierowaniem do Holter EEG, aby bardziej wiarygodnie potwierdzić lub wykluczyć padaczkę. Na obecnym etapie diagnostykę należy traktować jako niepełną, nieukończoną.