Proszę o interpretację opisu RTG płuc
Prosze o interpretacje wynikow: drobne bliznowatosci wlokniste w partiach przysrodkowo dolnych obu pluc wsrod ktorych nie mozna wykluczyc obustronnych zmian zapalnych

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Co to jest hiperlipidemia?
Hiperlipidemia jest zaburzeniem gospodarki lipidowej organizmu i stanowi ważny czynnik rozwoju miażdżycy. Jest to rezultat siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, nadwagi, ale też wynik predyspozycji genetycznych. Hiperlipidemia posiada swoje odmiany, o czym opowiada kardiolog dr Piotr Gryglas.
Szanowny Panie, wynik należy porównać ze stanem klinicznym. Bliznowatości mogą sugerować przebyty stan zapalny płuca. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Serdecznie pozdrawiam