Proszę o wyjaśnienie opisu MR kolana

Prosze o interpretacje mr kolana. Dodam ze mecze sie juz miesiac z bolem i obrzekiem. Kobieta 28. Torebka stawowa lekko rozluzniona bez zmian w pasmach więzadlowych. W jamie stawowej niewielki wysięk odcinkowo grubości do 6-7mm w zachylkach okolorzepkowych. Drobne zmiany chondremalacyjne na udowej i rzepkowej powierzchni. Łożyska poslizgu udowo /rzepkowego zmiany do 1 stopnia. Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna w czesci środkowej i rogu tylnym, lekko zniekształcona ale w prawidlowym położeniu-obraz sugeruje ograniczona zmiany pourazowe /degeneracyjne z jej horyzontalnym śródłąkotkowym pęknieciem. Do rogu tylnego łąkotki przylega ograniczona wielokomorowa kalekcja plynowa o wym. 16×15×7mm torbiel łąkotkowa.

Szanowna Pani, w jak opisie, zmiany mogą być pourazowe. Proszę udać się do ortopedy