Przejście na dietę grzybiczą

Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tą dietą grzybiczą. Jedni mówią że należy jeść ziemniaki inni ZABRANIAJĄ np dr. Andrzej Janus. Nie każą jeść nabiału tylko wieprzowinę pieczoną czyli karkówkę,boczek ,pasztet..Z tych diet wychodzi ,że należy jeść mało Trzymając dietę schudłam 5 kg a przy moim wzroście to bardzo dużo.spadła mi hemoglobina i krwinki czerwone . Czy żeby zmniejszyć podaż węglowodanów to można jeść ryż dziki ,kasze gryczaną ,makaron razowy ,chleb na zakwasie razowy i żytni .

W diecie przede wszystkim należy wyłączyć węglowodany proste: czyli cukier, ciastka, ciasteczka itp. Cukier prosty jest doskonała pożywka dla grzybów. Węglowodany złożone czyli właśnie kasze, makaron pełnoziarnisty czy pełnoziarniste pieczywo jest dużo lepsze.