Przerywany stosunenk i lepki śluz

Witam. kochalam się z chłopakiem w 7 dc (stosunek przerywany nie zakończony wewnątrz), 2 dni później pojawił się śluz gęsty lepki. tydzień po stosunku śluz był przeżroczysty i rozciągliwy i bołało mnie w okolicy prawego jajnika Czy to mogła być owulacja? Jaka jest możliwość zajscia w ciążę ?bo wiem że plemniki mogą przetrwać w organiźmie kobiety kilka dni ile dokładnie ? z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Pojawienie się rozciągliwej, przezroczystej wydzieliny może być objawem owulacji. Zachęcam do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja#objawy-owulacji Szansa zajścia w ciążę nie jest duża, ale nie można jej wykluczyć. Należy pamiętać, że preejakulat również może zawierać plemniki i istnieje możliwość zapłodnienia. Czas życia plemników w drogach rodnych kobiety wynosi ok. 72 godzin, ale może być dłuższy - do ok. 6 dni. Zalecam wykonanie testu ciążowego - aby test był najbardziej wiarygodny powinien zostać wykonany ok. 14 dni po stosunku. W przypadku wątpliwości zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.