Przewlekły katar u 5-latka

Witam .Mój syn 5 lat, od 2 m-cy choruje .Zaczeło sie grypą .Dostał przez ten czas 3 antybiotyki i zastrzyki domiesniowo .Pomogło na tyle iz pozostal nadal meczacy katar .Został skierowany na rentgen zatok ktory nic nie wykazal. Laryngolog stwierdził ze dziecko choruje z powodu przedszkola ale zaznaczam iz nie ma kontaktu z nim juz 2 mce .wykluczona zostala alergia.Na wlasna reke czytalam o trzecim migdalku przerosnietym , o zatokach przewleklych ale lekarze te tezy odrzycaja . Co lekarz radzi?

Objawy sugerują zdecydowanie przerost trzeciego migdałka. Powinno się potwierdzić to rozpoznanie . Jedynym leczeniem jest usunięccie migdałka (jest to zabieg 5 minutowy, ambulatoryjny). Pozdrawiam. Dr. K.Jach