Przybieranie na wadze przy karmieniu piersią

witam ..ja jestem po porodzie naturalnym 2 miesiace i karmie piersia do 2 tygzodni mam implat antykoncepcyjny i zaczynam przybierac na wadzie jaka moge djete zastoswac by szybko schudnac

Trwałe sukcesy w odchudzaniu gwarantuje jedynie zmiana nawyków żywieniowych, czyli:

- regularne jedzenie 4-5 posiłków dziennie, ostatni posiłek około 19:00
- zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste
- zamiana zwykłego makaronu na pełnoziarnisty
- zamiana białego ryżu na brązowy
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy
- zamiana słodyczy na owoce i orzechy
- spożywanie dużej ilości warzyw
- picie 1,5-3 litrów wody dziennie
- kilka dni w tygodniu zamiana mięsa na ryby lub rośliny strączkowe
- unikanie wędlin, fast food'ów, produktów wysokoprzetworzonych

Proszę pamiętać również o aktywności fizycznej

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Witam
W pierwszej kolejności należy udać się do ginekologa i sprawdzić czy hormony zawarte w implancie antykoncepcyjnym są odpowiednie, źle dobrane mogą powodować tycie. Następnie proponuje udać się do dietetyka, który wskaże właściwy sposób odżywiania się, taki który nie odbije się negatywnie na pokarmie, którym karmi Pani swoje dziecko.Zwracam uwagę,że nie ma czegoś takiego jak " szybkie chudnięcie", każdy taki zabieg negatywnie odbije się na Pani zdrowiu i zdrowiu Pani dziecka, które obecnie Pani karmi.
pozdrawiam