Jak zwalczyć brzuch piwny?

Witam Mam na imie Maciej, mam 23 lata , mam 189 cm wzrostu i wage 88 kg, do tego boczki i brzuch tak zwany piwny, z poczatkiem wakacji chcialbym sie tego pozbyc, slodycze jem sporadycznie typu chrupki jakies, slodycze od dluzszego czasu nie jadlem, , co Mozecie mi polecic?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serddecznie,

Naprawdę warto postawić na konsultację u Dietetyka. Wyniki, wywiad zywieniowy, dzienniczek i na podstawie wszystkich informacji :)

pozdrawiam!

Trwałe sukcesy w odchudzaniu gwarantuje jedynie zmiana nawyków żywieniowych, czyli:

- regularne jedzenie 4-5 posiłków dziennie, ostatni posiłek około 19:00
- zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste
- zamiana zwykłego makaronu na pełnoziarnisty
- zamiana białego ryżu na brązowy
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy
- zamiana słodyczy na owoce i orzechy
- spożywanie dużej ilości warzyw
- picie 1,5-3 litrów wody dziennie
- kilka dni w tygodniu zamiana mięsa na ryby lub rośliny strączkowe
- unikanie wędlin, fast food'ów, produktów wysokoprzetworzonych

Proszę pamiętać również o aktywności fizycznej

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Nie ma Pan problemu z nadwagą, dlatego należy zacząć ćwiczyć - regularna aktywność fizyczna ukształtuje sylwetkę. Oczywiście dietę proszę komponować ze świeżych, nieprzetworzonych składników, w tym dużo warzyw, jaja, mięso, ryby, zdrowe tłuszcze - nierafinowane roślinne, masło, tran. Do picia woda.
Powodzenia!

Joanna Ciszczoń Dietetyk, Mierzyn

Niezbędne jest połączenie dwóch czynników, treningu i diety. I tylko w takim wymiarze możemy mówić o sukcesie. Samo ograniczenie słodyczy może nie przynieść pożądanych efektów jeśli codzienny jadłospis zawodzi. Proponuje oddać się w ręce specjalisty
pozdrawiam serdecznie Joanna Ciszczoń
www.malakaloria.pl