Przyczyna krwawienia dziąseł w nocy w ciąży

Co moze byc przyczyna krwawienia dziąseł w nocy .Jestem w ciazy (17tydz.)i czesto wstaje do łazienki w nocy w ślinie mam krew i zakrwione dziąsła . Przy szczotkowaniu także jest krew ,używam tez nitki ale od razu leci mi krew. Dzieje sie tak od kilku dni . Lekarz powiedział ,ze trzeba zrobic morfologię . Czy to moze byc jakaś poważna choroba ?

Należy zwrócić baczną uwagę na zwiększenie wysiłków higienicznych bo może się to skończyć stanem zapalnym przyzębia- paradontozą.
Proszę też nie lekceważyć zaleceń lekarza co do morfologii ,w ciąży i tak należy ją zrobić kilka razy.