Przygnębienie, myśli samobójcze, stresowanie się, problemy trawienne, wypadanie włosów i drżenie dłoni

Witam, mam 21 lat, studiuję na dobrej warszawskiej uczelni, mam pełnowartościową rodzinę. Mimo to, często jestem przygnębiona, bardzo się wszystkim stresuję, miewam myśli samobójcze. Moja rodzina bardzo mnie wspiera, jednak często mówi, że wymyślam. Ostatnie pół roku spędziłam na wymianie w Finlandii, gdzie problemy ustały, kiedy wróciłam przygnębienie nasiliło się. Teraz mam problemy trawienne, wypadają mi włosy, czasem drżą mi dłonie. Co mam zrobić, aby funkcjonować normalnie?

Dzień dobry!

Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, lekarzem psychiatrą oraz psychologiem - dłuższa rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.
Może Pani zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,
postawienie diagnozy jest procesem, który jest oparty na indywidualnym kontakcie i zebraniu szczegółowych informacji. Z tego względu aby można było udzielić Pani stosownego wsparcia ważny byłby kontakt z lekarzem rodzinnym, a następnie psychiatrą. W późniejszym okresie być może warto byłoby również udać się na spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą. Specjaliści będą w stanie zapoznać sie z doświadczanymi przez Panią trudnościami o zaproponować właściwy sposób oddziaływania.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witaj, przede wszystkim poddaj się badaniom ogólnym które całkowicie wykluczą faktyczne dolegliwości somatyczne. Nie zwlekałabym również z podjęciem terapii psychologicznej (nie czekając nawet na wyniki badań), a w razie utrzymywania się myśli samobójczych również konsultacji psychiatrycznej, może zajść potrzeba wdrożenia tymczasowo jakiegoś leku. Pozdrawiam, Monika

Dzień dobry, jedyne co może pani zrobić w tej sytuacji to skonsultować się z psychologiem, myślę, że na początek koniecznych będzie kilka wizyt diagnostycznych w celu ustalenia pani stanu, zastanawia fakt, że objawy powróciły po powrocie do domu. Razem z psychologiem przyjrzy się pani jak działa pani system rodzinny, być może zdecyduje się pani na rozpoczęcie terapii. Proszę nie zwlekać. Pozdrawiam.