Przyjmowanie jedynie zmiksowanych potraw przez 11-miesięczne dziecko

Moja 11 miesięczna córeczka je tylko zmiksowane potrawy. Kaszki, miksowane zupy, jogurty, papki owocowe. Kiedy próbuję jej dać kawałek bananka czy gotowanej marchewki odmawia ich gryzienia. Jeśli w zupie trafi kawałek kluseczki czy jakąs grudkę to ma odruch wymiotny a nawet potrafi zwymiotować! A ja się boję ze się zakrztusi. Chrupki zaraz wypluwa. Zaczynam się martwić. Jak ją przekonać do bardziej stałych pokarmów i od czego zacząć?

może mieć zaburzone napięcie mm. jamy ustnej. Należy udać się do logopedy- specjalisty okresu wczesnorozwojowego . Dobrze ocenią te problemy w Dziennym Ośrodku Rehabilitacji , tam powinien lekarz ocenić rozwój dziecka , prawdopodobnie dziecko ma też wzmożone napięcie grzbietu .Jeśli jako niemowlak nie lubiał leżeć na brzuchu, prężył się na nogi, nie chciał raczkować tylko "stać" na nogach to świadczy to o wzmożonym napięciu mięśni i między innymi również jamy ustnej.