Przyspieszony puls i ucisk w klatce piersiowej u 19-latki w ciąży

mam pytanie dotyczace serca. mam 19 lat. czesto przyspiesza mi pols i mam bolesne uciski w klatce piersiowej blizej lewej strony...czasami mam tak ze czuje jak by mi serce stanelo na kilka sekund a po chwili zaczyna bic szybko i bolesnie... dzisiaj rano pols mialam 147, wczoraj 122. takie objawy mam od dwoch lat. jestem w ciazy i potrzebuje porady...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pani sytuacji konieczna jest konsultacja z kardiologiem, szczególnie iż jest Pani w ciąży. Być może objawy są wynikiem samej ciąży, nie mniej jednak nie można bagatelizować takich objawów.