Rak brodawkowaty tarczycy a scyntygrafia

Jestem po operacji całkowitego usunięcia tarczycy z powodu raka brodawkowatego. Operacja odbyła się 8 grudnia 2014. Dopiero teraz dostałem skierowanie od endokrynologa na leczenie dalsze - scyntografię i jodoterapię. Zapisano mnie na 11 czerwca, to jest dokładnie 6 miesięcy po operacji. Po jakim maksymalnym czasie od operacji powinna być robiona scyntografia? Czy leczenie dalsze w tym przypadku da jakiekolwiek wyniki? Z hist-pat wychodziło pT1a N0 Mx. Ognisko raka 4 mm, sąsiedztwo torebki < 1mm

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie dalsze postępowanie zależy od wielu czynników. A gdzie była wykonywana operacja? Czy przed wycięciem była robiona scyntygrafia? Proponuję udać się do lekarza endokrynologa.