Ropa w dziąśle u dziecka

Witam. Pisze jeszcze raz na temat ropy na dziąsłach w dwóch ząbkach u synka 3,5l . Mam stomatologa dopiero na środę i mam pytanie czy on może chodzić z taką gulką nad jedynką która nie ma przetoki ?/ czy nic mu nie grozi ze strony tej zmiany?? Gdy ropa nie ma ujścia? czy mam natychmiast poszukać innego stomatologa dla niego. Strasznie się martwię, czy dziecku ta ropa w dziąśle nie zaszkodzi. A może powinnam tę gulkę sama wycisnąć, aby ropa wypłynęła? Jeżeli nie to czy mogę zrobić cokolwiek, aby wytrzymało do środy, aż pójdziemy do naszego stomatologa. Lekarz jest bardzo dobry i zna moje dziecko, więc wolałabym zaczekać, ale jeżeli trzeba załatwić to natychmiast to również pójdę do innego stomatologa.  Prosze o szybka odpowiedź i dziekuję.

Witam!
Nie należy bagatelizować zmian ropnych u dzieci, ale jeżeli dziecko nie jest osłabione, apatyczne, nie ma gorączki, problemów ze snem i odżywianiem, to nie trzeba wpadać w panikę.
Jeżeli organizuje się ropień, to znaczy, że organizm otoczył miejsce zapalne komórkami obronnymi i nie dopuszcza do rozprzestrzeniania się czynników bakteryjnych.
Z upływem czasu dochodzi do rozpuszczenia tkanek w kierunku najmniejszego oporu i ropa znajduje ujście. Następuje tymczasowa poprawa samopoczucia, ale ten proces nawróci bez usunięcia przyczyny, np. próchnicy, martwej miazgi itp.
Najlepsza sytuacja występuje w czasie opróżnienia ropnia na powierzchni dziąsła. Gorzej gdy droga ujścia ropy prowadzi do tkanek miękkich, np. policzka - powstaje obrzęk. Najgorzej, gdy ropień drąży do jam ciała lub naczyń krwionośnych - wymagana jest hospitalizacja.
Uwaga! Proszę samodzielnie nie nakłuwać ropnia, można zrobić większą krzywdę. Sposób leczenia powinien wskazać kompetentny lekarz. Co do Dentoseptu, to proszę nie używać płynu zawierającego w składzie alkohol! Polecam CalGel, Dentinox, PerioKin - są to hydrożele bezalkoholowe. Przeciwwskazane u osób z alergią na Lidokainę.
Pozdrawiam. K.Sławecki.