Rozdrażnienie 3-miesięcznego dziecka po wizycie u babci

Mam 3 miesięcznego syna, który po ostatniej wizycie u teściowej nie spał prawie całą noc był rozdrażniony.Myślę że to za sprawą psa który u nich jest ponieważ cały czas szczekał.Jest to cocer spaniel.Mam problem raczej natury psychicznej bo nie potrafie wytłumaczyć tego mężowi ,który jest strasznie przywiązany do psa.Twierdzi że wymyślam problem żeby tam nie chodzić i czytał że psy dobrze wpływają na rozwój dzieci, a odruchy "moro" maluszka na szczekanie to nic takiego.Nie wiem jak go przekonać.

Lek. Marta Gryszkiewicz

A mąż nie dostrzega zmiany zachowania dziecka i problemów z uśnięciem? Sugeruję zwrócić mu uwagę na zachowania syna przed i po wizytachu teściowej. Psy a i owszem mają pozywtyny wpływ na rozwój dzieci, ale nie 3miesięcznych tylko starszych. Na tym etapie nie mają one żadnego wpływu na niemowlę, no może poza możliwością wystąpienia reakcji alergicznej u dziecka na sierść.