Różne godziny zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Jak to wpływa na ich skuteczność?

Witam. Mam pewne pytanie. Otóż zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek, właśnie jestem podczas 7-dniowej przerwy. Tabletki brałam codziennie, jednak godzina o której je zażywałam nie zawsze była taka sama. Czasem brałam je o 8.00 czasem o 9.00. Czytałam, że to nie ma większego znaczenia, jeśli nie upłynie 12 godzin. Jednak czy jeśli codzienne jest godzina różnicy, nadal to nie ma wpływu, czy tylko przy jednorazowej różnicy? I czy jeśli jest taka rozbieżność, czy podczas 7-dniowej przerwy jestem tak samo chroniona przed ciążą, jak gdybym brała je zawsze o tej samej godzinie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Faktycznie, niewielkie odchylenia czasowe nie ma większego wpływu na zmniejszenie skuteczności tabletek. Jest Pani również chroniona w czasie 7-dniowej przerwy pod warunkiem, że rozpocznie Pani nowe opakowanie najpóźniej w 8 dniu od daty przyjęcia ostatniej tabletki.
Pozdrawiam