Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w 4. dniu cyklu i przyjmowanie antybiotyku

Witam ! Chciałam zapytać o taką rzecz .. jeśli brałam tabletki antykoncepcyjne przez 7 dni wziełam pierwszą w 4 dniu menstruacji wcześniej zażywałam antybiotyk który skończył się w trzecim dniu brania tabletek antykoncepcyjnych .. czy mogę już współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń ?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od rodzaju tabletek. proponuję zapoznać się z ulotką lub stosować dodatkowe metody antykoncepcji jeszcze przez jakiś czas.