Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu krwawienia a skuteczność w drugim dniu

Witam,czy jeżeli pierwsza tabletkę antykoncepcyjna przyjęłam pierwszego dnia miesiączki a następnego dnia wspolzylam to czy byłam zabezpieczona ? Czy jest ryzyko ciąży? Dodam ze tabletki wzięłam o tej samej porze ,nie wymiotowalam i cały czas je biorę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zgodnie z tym co jest w ulotce dołączonej do każdego rodzaju tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli rozpocznie się ich stosowanie od pierwszego dnia, nie ma ryzyka zapłodnienia. Jest Pani chroniona.