Ryzyko ciąży pomimo prawidłowego stosowania NuvaRing

witam, od ponad roku stosuję krążek Nuvaring. wszystko tak jak należy. wyjmuje go po 21 dniach o jednej godzinie i zakładam nowy po 7 dniach przerwy o tej samej godzinie. mam stałego partnera. nigdy wcześniej nie kończył stosunku w środku, jednak ostatnio zdarzyło się to nam dwukrotnie. mój partner pyta czy wszystko jest "bezpiecznie" bo na razie nie planujemy dziecka. czy rzeczywiście są jakieś podstawy do tego abym mogła być w ciąży? pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy prawidłowym stosowaniu krążka ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.