Czy włożyć nowy krążek?

Chciałabym zapytać co zrobić w przypadku gdyż po tygodniowej przerwie w stosowaniu Nuvaring (przerwa na krwawienie) nie założyłam nowego krążka? Dziś (18.10) jest to 8 dzień kiedy go nie założyłam. Nie odbyła ani przed ani w tym czasie stosunku więc nie martwię się o ciąże ale chciałabym zapytać jak dalej postępować? Czy włożyć jak najszybciej nowy krazek? I co wtedy dalej? Kiedy go wyciągnąć, tego dnia co zawsze czy odliczyć te 21 dni od włożeniu? Czy poczekać jakby od nowego cyklu i zrobić tak jakby pełna miesięczna przerwę od antykoncepcji? Kiedy w przypadku wyboru tej opcji założyć nowy krazek? W 1 dniu najbliższego krwawienia? W 28dniu tak jak bym założyła normalnie krazek mimo tego miesiąca kiedy bym go nie miała zaaplikowanego? Co począć w takiej sytuacji?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę założyć krążek jak najszybciej. Może Pani zachować stary rytm zakładania krążka i usunąć krążek wcześniej, niż po 21 dniach. Proszę pamiętać, że ochrona w takiej sytuacji może nie być zachowana i należy stosować dodatkową ochronę.