Pytanie o stosowanie krążka NR

witam,kilka dni temu zaaplikowałąm pierwszy raz NR. Czytałąm ze wiele dziewczyn po "włożeniu" go miało mniejsze krwawienie, w mojej sytuacji nic się nie zmieniło. Wiem że po 3 tyg powinnam go wyciągnąć na tydzień, i co z tą przerwą? Czy w ciągu tej przerwy jest ryzyko ciąży? Czy jest ono również po ponownym "włożeniu" go? Czy jeżeli użyłam tego krążka pierwszy raz, po jakim czasie mogę się kochać bez zabezpieczenia? I ogólnie nie czuję tego krążka, jednak "sprawdzając" go, czuję że jest nisko.

Krążek należy nosić przez 21 dni, następnie wyjąc na 7 ( w tym czasie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia egzogennych hormonów), czyli np. wkłada Pani krązek 1 maja o 20, wyciąga 22 maja o 20, wkłada nowy 29 maja o 20. proszę pamiętać, iż krążek ma tylko 3 godziny tolerancji (a nie 12, jak tabletki). Jeśli stosuje Pani antykoncepcję bezbłędnie, w trakcie przerwy ochrona jest zachowana. Fakt, iż na co dzień nie czuje Pani, iż krążek znajduje się w pochwie, jest jak najbardziej normalny.