Czy powinnam teraz założyć nowy krążek?

Nie wyciągam krazka przez 11 dni,poniewaz musiałam przedłużyć ,a uprawialam seks co teraz zrobić czy założyć szybko nowy ?

Normalnie jeden krążek powinien być w pochwie 21 dni, następnie 7 dni przerwy, i nowy. Jeśli przerwa u Pani trwała ponad 7 dni, to ochrona antykoncepcyjna jest osłabiona. Jeśli jeden krążek był w pochwie dłużej niż 21 dni, ale krócej niż 28, to należy jak najszybciej go usunąć, nie robić żadnej przerwy, i założyć nowy.