Silna angina od tygodnia

Witam, mam 19 lat. Od jakiegoś tygodnia mam bardzo silną anginę. 2 dni od rozpoczęcia kuracji antybiotykowej wystąpiło u mnie znaczne pogorszenie stanu gardła, trudem jest nawet przełknięcie wody. Ból jest nie do wytrzymania, nie pomagają żadne zioła, leki przeciwbólowe. Gorączka zaczęła spadać jakiś dzień temu, kiedy mogę spodziewać się chociażby minimalnej poprawy jeżeli chodzi o gardło?

Witam!
W przypadku skutecznej antybiotykoterapii nie powinno dojść do pogorszenia po 2 dniach przyjmowania leku. Proponuję powtórną wizytę u lekarza. Należy wykluczyć groźne powikłanie anginy, jakim może być powstanie ropnia okołomigdałkowego.