Silne napady lęku, duszności po rozstaniu z chłopakiem

Mam na imię Kasia,mam 19 lat. Miesiac temu zostawił mnie chlopak. Powiedział,ze chce myślec o sobie w koncu i ze chce byc szczęśliwy. Od momentu,gdy jestem sama mam silne napady leku,których towarzyszy płacz i duszności...nie wiem co to jest...nic mnie nie cieszy i tylko czekam na jakis znak od niego.

Witam,
to bardzo prawdopodobne, ze tak Pani zareagowała na zerwanie ważnego dla Pani związku, a przynajmniej taki komunikat od chłopaka. Dla Pani najlepsze byłoby w tej chwili zastanowienie się nad tym, dlaczego Pani reaguje w taki własnie sposób, to pomoże w uporaniu się z tym. W odnalezieniu odpowiedzi na pytanie czym ten związek był dla Pani, jakie miała Pani oczekiwania, jak się Pani zachowywała nawet i czy to był dobry sposób, może będzie można jeszcze coś zmienić. Polecałabym psychoterapię. Trudno w tak krótkiej formie odnieść się do całego problemu, jednak warto jest się nad nim zastanowić. Gdyby miała Pani ochotę zachęcam do indywidualnego kontaktu na maila, może będę mogła bardziej pomóc, coś więcej wyjaśnić. Istnieją miejsca w których może Pani otrzymać wsparcie i pomoc, chętnie pomogę je znaleźć, tak żeby Pani mogła rozwiązać problem i odnaleźć radość życia. Pozdrawiam.

Objawy lękowe są reakcją i sposobem radzenia sobie z rozstaniem. Może warto spotkać się z psychologiem, który udzieli wsparcia i pomocy w poradzeniu sobie z tym trudnym czasem? Być może także będzie Pani chciała przepracować trudne emocje związane z rozstaniem, popracować nad poczuciem wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, które z jakiś sposób zostało zachwiane przez rozstanie ( o czym mogą świadczyć Pani objawy).