Siniaki z czerwoną otoczką a morfologia krwi

Witam, od ponad miesiąca pojawiają mi się na rękach siniaki z czerwoną otoczką (same, nie w momencie uderzenia się). Miałam robioną morfologię 2 miesiące temu i była ok, czy jest możliwe aby morfologia *zepsuła się* w tak krótkim czasie do tego stopnia, że przez obniżony poziom płytek krwi powstają te siniaki?? Badania mogę zrobić dopiero w poniedziałek, choć nie wiem czy ma to sens skoro 2 miesiące temu były ok... Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że dwa miesiące wcześniej morfologia była prawidłowa, nie oznacza, że dalej taka jest. Zdecydowanie powinna Pani zatem skonsultować się z lekarzem POZ w celu powtórzenia morfologii, ew. wykonania badania układu krzepnięcia.