Siostra, będąc w szpitalu, wyskoczyła przez okno. Jak jej teraz pomóc?

Siostra trafila do szpitala w Lubinie - w czasie badań wyskoczyla przez okno z 1 piętra. Chociaż siostra, która ją odwiozła do szpitala domagała się badania psychiatry lekarz stwierdziła, że takie wezwania szpital kosztuje chyba 150 zł. Siostra powiedziała że OK, zapłaci. Zostało to odwleczone do dnia następnego.

Podczas wizyty prokuratora zostało stwierdzone, że rodzina nie zgodziła się na leczenie psychiatryczne. Teraz siosta, po 3-miesięcznym leczeniu, po którym nie jest w stanie sama funkcjonować i karmiona jest sondą została wypisana ze szpitala, bo leczenie jest zakończone. Co w tej sytuacji robić dalej?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Rozumiem, że sytuacja związana z czynem samobójczym siostry jest dla Ciebie szokująca. Opis problemu jest jednak bardzo krótki i brakuje w nim podstawowych informacji - z jakiego powodu siostra trafiła do szpitala, w jakim jest wieku, jaki był to oddział, gdzie było prowadzone leczenie i na czym ono polegało, z jakiego powodu prowadzono żywienie pozajelitowe.

Bez tych informacji trudno mi udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie. Proponuję uzupełnić te informacje i ponownie zadać pytanie do eksperta lub porozmawiać na ten temat z lekarzem prowadzącym leczenie siostry (jak zrozumiałam, nadal jest hospitalizowana).

Z pozdrowieniami