Kobieta , 26 lat Luty 2016 Dziewczynka 7m USG jamy brzusznej - pęcherzyk na lewym jajniku do 10mm. Kontrola maj 2016 - brak pęcherzyka na lewym jajniku, ale za to pęcherzyk do 10mm w prawym jajniku. Dziś podczas USG jajniki niewidoczne (pęcherz pusty). Skąd u takiego małego dziecka pęcherzyki na jajniku? Czy to może być coś poważnego. Gdzie się udać z dzieckiem? Jakie badania zrobić? Sama (mama) mam niedoczynność tarczycy i przed ciąża torbiele jajnika. Proszę o odpowiedź. Bardzo się denerwuje.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania kontrolne dzieci – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: