Skąpa miesiączka - czego jest wynikiem?

Witam. W grudniu spóźnił mi się okres o 10 dni, a gdy wystąpił w pierwszym dniu dostałam śluz z krwią, a na następny dzień była już krew, ale bardzo mało. W styczniu o 13 dni, a gdy wystąpił było tak samo, jak miesiąc wcześniej. W tym miesiącu dostałam okres o 5 dni wcześniej. Dodam, że kochamy się bez zabezpieczenia i między tymi okresami miałam boleści u dołu brzucha i wymioty. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Nieregularne miesiączki mogą być spowodowane m.in. zaburzeniami hormonalnymi, torbielami jajników. Dlatego powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa. Pozwoli to na przeprowadzenie dokładnego wywiadu, wykonanie badania ginekologicznego oraz zlecenie badań dodatkowych. Dzięki temu możliwe będzie postawienie właściwego rozpoznania.
Dla pewności proponuję wykonanie testu ciążowego, aby wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam