Skierowanie na MR głowy a mostki stałe na zębach
Mam skierowanie na MR głowy. Niestety - mam założone mostki stałe na zębach i podejrzewam, że mogą być z tym kłopoty. Czy naprawdę nie mogę zrobić tego badania? W najbliższym szpitalu jest rezonans INTERA PHILIPS o polu 1,5T. W innym szpitalu jest taki rezonans: PHILIPS GYROSCAN INTERA 0,5T. Drugie moje pytanie - czy rezonans głowy wykonuje się w tunelu?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie,
Czy w trakcie badania MRI pacjent wjeżdża na stole diagnostycznym do tunelu czy nie to zależy od tego czy dana placówka posiada system półotwarty czy zamknięty aparatu MRI. Te aparaty MRI, których nazwę Pani podała, są systemem zamkniętym, czyli pacjent wjeżdża w trakcie badania do tunelu.
Implanty dentystyczne np. mostki, są przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania MRI. Oznacza to, że badanie może być wykonane po konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI, która badanie ma wykonać. Dlatego sugerują skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI.
Pozdrawiam.