Skręcenie kolana i naderwane więzadło poboczne

W 2013 roku skręciłam kolano, ustalono, że mam naderwane więzadło poboczne, a rezonans wykazał chondromolację chrząstki 2 stopnia oraz lateralizację rzepki i niewielkie przesunięcie w górę. Co pół roku mam rehabilitację a kolano nadal puchnie i coraz bardziej boli. Po urazie chodziłam o kulach i trzy miesiąc w stabilizatorze. Co robić? Ból jest coraz silniejszy

Witam,
domyślam się, że proces leczenia trwa tak długo z powodu czytania choroby z obrazka zamiast rzetelnego badania i oceny Pani stanu klinicznego. Jeżeli zrobiono wszystko w kierunku leczenia objawowego struktur uszkodzonych na obrazkach należałoby w końcu zastanowić się nad przyczyną. Patrząc po samym opisie: Chrząstka wyciera się ponieważ jest zbyt duży docisk do kości udowej z powodu wzmożonego napięcia głowy prostej czworogłowego uda (trzeba wydłużyć - inhibicja, PIR, MET, techniki powięziowe). Schodzi do boku ponieważ jest już podciągnięta i dodatkowo kość udowa może być zrotowana do środka (dodatkowe wycieranie chrząstki) przez osłabienie m. pośladkowego średniego (trzeba zbadać miednicę - zadbać o długość mięśni i nauczyć ich poprawnej pracy). Co do urazu: przy skręceniu, w zależności od kierunku i siły uszkadzającej nie uszkadza się jedna struktura. Skręcenie sieka po więzadłach, łękotkach, torebce stawowej i mięśniach. W następstwie urazu dodatkowo mięśnie odruchowo napinają się tworząc kompresję w jamie stawowej. Należy zadbać o odpowiednie ustawienie całego stawu kolanowego. W pierwszej kolejności rozluźnić, wydłużyć mięśnie i powięzi je otaczające. Następnie trakcja i mobilizacja stawu w kierunkach niebolesnych. Na koniec bezbolesny trening sensomotoryczny, żeby nauczyć mięśni prawidłowej pracy. Pozdrawiam Dziękuję