Skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych po pierwszym blistrze

Witam! w zeszłym miesiącu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, są to moje pierwsze tego typu tabletki. Przeczytałam ulotkę i pierwszą tabletkę zażyłam pierwszego dnia miesiączki, potem przez miesiąc brałam te tabl regularnie, o tej samej porze etc. Potem nastąpiła przerwa, krwawienie z odstawienia dostałam dopiero 4 dnia przerwy w przyjmowaniu i wtedy zamiast (zgodnie z ulotką) kolejną tabl przyjąć 8 dnia przerwy, przyjęłam 5 dnia. CO w takim przypadku? Kiedy tabl będą działać? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takiego działania należy unikać, jednak nie powoduje ono zniesienia czy też zmniejszenia działania antykoncepcji.