Skrócenie przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Skrocilam przerwe miedzy opqowaniami z 7 do 4 dni pierwsza tabketke przwdopodobnie zwymiotowalm i wzialam nastepna ale po kilku godzinach sytuacja sie powtorzyla. Nie wiem mozliwe ze obie sie wchloney lub nie wchlonely sie prawie wcale. Czy teraz biorac normalnie jestem zabezpieczona? W koncu tabletki chronia przez 7 dni przerwy ja zaczelam po 4 dniach przerwy i ewentualne pomoniecie lub przedawkowanie mialo miejsce przy pierwszej tabletce.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Tak jest Pani chroniona, choć 7-dniowa przerwa powinna być przestrzegana. Najbezpieczniej będzie zacząć przyjmowanie tabletek od 7. dnia z nowego blistra. Nie podała Pani rodzaju przyjmowanego preparatu (szczegółowe informacje na temat składu i możliwości opóźniania/przyspieszania dawek, stosowania zamiennie tabletek z różnych blistrów znajdują się w ulotce).