Co zrobić, gdy zrobiłam 5dniowa przerwę w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Co zrobić gdy zrobiłam 5dniowa przerwe w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych A nie powinnam tego robić ponieważ w blistrze miałam 28 tabletek czyli 24 4 dni placebo. Kiedy przyjąć pierwszą tabletkę z następnego opakowania ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie przyjmowała Pani tabletek placebo, proszę normalnie zacząć następne opakowanie po 5-cio dniowej przerwie. Jeśli pominęła Pani też tabletki zawierające substancję aktywną, proszę pamiętać o konieczności dodatkowej metody antykoncepcji.