Skuteczność antykoncepcyjna tabletek hormonalnych a pominięcie przerwy 7-dniowej

Witam ,biorę tabletki antykoncepcyjne Atywia. Wczoraj skończyłam opakowanie i powinnam zrobić przerwę ale chcę przesunąć okres więc biorę dalej, o tej samej porze co zawsze CZY JESTEM DALEJ ZABEZPIECZONA NIE ROBIĄC PRZERWY 7-DNIOWEJ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią postępowanie, tj. brak przerwy nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.