Ślady krwi w śluzie przy antykoncepcji - co robić?

Witam mam od kilku dniu upływy z pochwy śluzu z zakrzepniętą krwią i nie wiem dlaczego biorę jeszcze tabletki antykoncepcyjne i to może być tez od nich...a okres miała tych temu wiec nie wiem co się dzieje. Proszę o jakąś rade dziś przerywam branie tabletek..

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może dochodzić do krwawień śródcyklicznych. Powinno to ustąpić po 3-4 opakowaniach tabletek. Gdyby plamienia nadal się utrzymywały wskazana jest wizyta u ginekologa celem wymiany tabletek na inne.
Upławy oraz plamienia mogą też świadczyć o stanie zapalnym dróg rodnych. Aby to stwierdzić potrzebne jest badanie ginekologiczne.
Pozdrawiam