Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Śluz z pochwy oraz świąd i pieczenie w miejscu intymnym a stan zapalny

Od kilku dni z pochwy wydzielam śluz który po zaschnięciu na bieliźnie staje się żółty/ciemno żółty, towarzysz temu swąd i pieczenie, oraz wysypka w tych okolicach. O higienę intymną dbam więc wątpię by było to od tego. Jednego dnia, przy podcieraniu zobaczyłam krew, ale było to tylko jednorazowe. Pare razy uprawialiśmy z partnerem seks bez zabezpieczenia, czy mogą być to objawy ciąży czy raczej jakiegoś stanu zapalnego lub bakterii? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza pomoc - poparzenia

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Objawy takiej jak świąd, pieczenie i ciemnożółtawy śluz mogą sugerować infekcję. Z kolei niewielka ilość krwi może być wynikiem krwawienia kontaktowego występującego np z powodu nadżerki. Przedstawione objawy nie są charakterystyczne dla ciąży co nie oznacza iż nie można jej wykluczyć z uwagi na wywiad jaki Pani podaje. Stosunek bez zabezpieczenia może wskazywać na ciążę. Warto aby udała się Pani do ginekologa. Można także wykonać test ciążowy. Proszę pamiętać iż ciąża nie wyklucza obecności infekcji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, z opisu wynika, że jest to bakteryjne zakażenie. Proszę zgłosić się do ginekologa po globulki lub antybiotyk doustny. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy