Spodziectwo a możliwość zapłodnienia

Jestem w ciąży od 3 miesięcy, kochałam się z dwoma partnerami, ale z jednym zrobiłam to tylko 2 razy w roku (stosunek przerywany). Z pierwszym partnerem robiliśmy to codziennie przez pół roku bez żadnego zabezpieczenia, normalnie dochodził w środku, lecz ma chorobę spodziectwo i niestety dziurki na genitaliach ma niżej, spowodowane operacją, ma je na połowie genitaliów.Tak jak pisałam kochałam się z nim codziennie przez pół roku. Z tym 2 w tamtym roku robiłam to także w stosunku przerywanym i nie byłam w ciąży. Teraz jestem już w 3 miesiącu ciąży. Czy jeśli chłopak mój ma spodziectwo, ale mimo wszystko dochodzi, jaka jest możliwość zapłodnienia? Czy to prawda, że raczej z nim jestem w ciąży? Z tym przejściowym partnerem niestety nie pamiętam daty kiedy to było ;/. Wnioskuję, że 16 kwietnia. W marcu miałam miesiączkę 4 marca był to 29 dzień. Z 5 na 6 kwietnia to była noc, dostałam miesiączkę, był to 32 bądź 33 dzień. Zawsze miałam miesiączkę od 27-29 dni.

Witam serdecznie! Spodziectwo może być przyczyną niepłodności, ale na pewno nie wyklucza możliwości posiadania potomstwa. Jeżeli z pierwszym partnerem współżyła Pani regularnie, to ryzyko ciąży było odpowiednio wyższe. Dodatkowo, w swoim zapytaniu wspomina Pani, iż z drugim partnerem doszło do dwóch zbliżeń, przy czym pierwsze miało miejsce w czasie trwania dni niepłodnych. Niestety nie pamięta Pani daty drugiego stosunku, co uniemożliwia określenie ryzyka ciąży. Pozdrawiam