Sposoby na zaokrąglenie pupy

Witam . Ważę 52 kilo wzrost 165 ale mam płaską pupe ... Do wakacji chciała bym ją poprawić .. tylko nie chce chudnąć ! czy dało by rade robić przysiady albo jakieś ćwiczenia tak aby nie chudnąć z cycków ?

Szanowna Pani,

przy Pani wzroście powinna pani ważyć trochę więcej (wskaźnik masy ciała BMI wynosi 19,1, co wskazuje na niewielką niedowagę). Kształt naszego ciała, w tym pośladków jest w pewnym stopniu zależny od genów. Oczywiście istnieją sposoby na poprawę swojego wyglądu. Zalecam Pani wykonywanie ćwiczeń skierowanych na dana partię mięśni - najlepiej by było połączyć ćwiczenia na pośladki z ćwiczeniami kończyn dolnych i brzucha - wtedy osiągnie Pani pożądany efekt oraz wysmukli dolną część ciała (wiele ćwiczeń wpływa na mięśnie tego rejonu ciała jednocześnie). Jednym z lepszych ćwiczeń na pośladki są przysiady - można je wykonywać w różny sposób wprowadzając modyfikacje lub proste przyrządy jak duża piłka czy taśma rehabilitacyjna. Przy wykonywaniu przysiadów bardzo istotna jest technika - bez niej wiele osób skarży się na bóle w okolicach kolan, a efekty są niezadowalające. Zachęcam Panią do zapoznania się z artykułem, gdzie znajdzie Pani informacje o tym jak prawidłowo wykonać przysiad http://activediet.wordpress.com/2014/02/03/rozpocznij-trening-posladkow-z-active-diet/ . Proszę pamiętać również o systematyczności i zdrowej, zbilansowanej diecie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Witam serdecznie,

Proponuję wykonywać ćwiczenia siłowe, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała a zrezygnować z ćwiczeń cardio. Dzięki ćwiczeniom wyrzeźbi Pani ciało i podniesie pupę. Istnieje prawdopodobieństwo że piersi nieco zmaleją ponieważ jest to tkanka tłuszczowa. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu, po ponad 30 min. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Nie może Pani przyjmować zbyt mało kcal bo w tym momencie zacznie zachodzić katabolizm i zamiast budować mięśnie będzie je Pani spalać.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk