Sposoby na zwiększenie wagi u 18-latki

Co zrobić by szybko przytyć ?

Witam.
Na początku warto, podnieść kaloryczność dotychczasowej diety, jednak należy pamiętać, aby były to wartościowe produkty. Do potraw można dodawać orzechy, pestki dyni, ziarna słoneczniki, migdały, które podniosą wartość energetyczną posiłku, a za razem wzbogacą Pani dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto, także spożywać oliwy oraz oleje ( surowe) np. jako dodatek do sałatek, podnosząc ich kaloryczność. Do zup można dodać jogurty naturalny lub jogurt grecki, przez co w łatwy sposób zwiększymy wartość energetyczną obiadu. Przygotowując koktajl mleczny można dosypać łyżkę otrębów, które są źródłem błonnika.

Zapraszam do odwiedzenia bloga, którego prowadzę fit-amina.blogspot.com
Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Na podstawie pytania trudno wywnioskować skąd wynika problem z wagą i czy jest ona za niska. Na pewno należy zwiększyć kaloryczność posiłków oraz wykluczyć przyczyny podwyszzonego metabolizmu jak na przykład nadczynność tarczycy.