Spóźniłam się z pierwszą tabletką o 14 godzin. Co robić?

Witam. Każdy blister zaczynam w niedziele o 22 (po 7-dniowej przerwie). Niestety ostatnio zapomniałam o niej i wzięłam w poniedziałek o 12:00. Kilka godzin wcześniej doszło do stosunku. Czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przy opuszczeniu tabletki w pierwszym tygodniu, należy zapomnianą tabletkę przyjąć jak najszybciej - co pewnie Pani uczyniła. Kolejne tabletki proszę przyjmować o zwykłej porze. Niestety należy wziąć pod uwagę, że mogła Pani zajść w ciążę. Przy zapomnianej tabletce w 1. tygodniu zaleca się zwykle dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę, ale przecież nie mogła Pani przewidzieć takiej sytuacji.

Z racji tego, iż było to niewielkie odstępstwo czasowe, sądzę że możliwość ciąży nie jest duża. Dla pewności proponuję za kilka dni wykonać test ciążowy.

Jesli przerwa jest dłuższa niz 7 ,( jest to maxymalna przerwa ) to przez cały listek trzeba sie zabezpieczac dodatkowo. Dlatego proponuje robic 6 dni przerwy będzie wtedy 1 dzien rezerwy w razie takiej sytuacji