Spożywanie alkoholu podczas diety redukcyjnej

Dzień dobry, jestem na redukcji. Jednak w weekend wypada impreza alkoholowa. W związku z tym moje pytanie czy wiedząc, że będę pić alkohol (pewnie piwo) powinnam w ciągu dnia zjeść mniej albo następnego dnia mniej aby nie zniszczyć tego co już zdążyłam osiągnąć?? Podejrzewam, że skończy się na 4 piwach. Przekąski sobie odpuszczę ;) spożywam ok 1900kcal. Prosze o rady!

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam, spożywanie alkoholu jest nie wskazane w diecie. Są to puste kalorie, które dodatkowo zatrzymują nam wodę w organizmie. Proszę starać się w miarę możliwości ograniczyć ilość spożywanego alkoholu, nie łączyć go ze słodkimi napojami gazowanymi itp. W dniu spożywania alkoholu proszę normalnie jeść absolutnie nie robić głodówki.Pozdrawiam, Agata Zmorkowska

Witam,
Jedno duże piwo (500 ml) to ok. 250 kcal, pomnożone przez 4 daje wynik 1000 kcal. Nie radzę podczas diety odchudzającej takiego odstępstwa. Nie należy też na rzecz kalorii pozyskanych z alkoholu rezygnować z posiłków.
Co w takiej sytuacji bym radziła? Po pierwsze zastanowić się czy jednorazowa przyjemność jest ważniejsza niż wyznaczony cel. Po drugie, zamiast piwa wybrać wytrawne wino (1 kieliszek - 150 ml to ok. 100 kcal). Po trzecie jeśli już koniecznie piwo to zamienić duże na małe i zamiast 4 wypić 2. Pozdrawiam

Witam, odpuszczanie sobie zasad zdroworozsądkowych w żywieniu, bardzo źle rokuje na przyszłość, w sensie racjonalnego żywienia. Rozumiem, ze są sytuacje okazjonalne, ale założenie, że trzeba wypić 4 piwa (ok 900-1000 kcal) to kompletny brak zrozumienia tematu i panowania nad sytuacją.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, alkohol na diecie redukcyjnej jest zabroniony. Najmniejszym zlem jest wino czerwone wytrawne. Pijac 4 piwa wieczorem (czyli przyjmujac puste kalorie, weglowodany w nocy) negatywnie wplyna na Pani metabolizm oraz wage. W dniu imprezy prosze zjesc normalnie, a wieczorem zmniejszyc ilosc alkoholu. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Proszę potraktować alkohol jako odstępstwo od diety. Nie należy w związku z tym zmniejszać poracji ani w dniu imprezy, ani kolejnego dnia. Alkohol to tzw puste kalorie, nie należy spożywać go kosztem wartościowego pożywienia. I proszę nie zapomminać, że ma mnóstwo kalorii dlatego naprawdę należy spożywać go w bardzo ograniczonych ilościach na diecie redukcyjnej.